Mūzika ir neatņemama cilvēka dzīves sastāvdaļa. Tā spēj uzburt tik daudz un dažādu emociju un sajūtu – gan patīkamas, gan reizēm arī nepatīkamas. Pastāv ļoti daudz mūzikas žanru un stilu – populārā mūzika (pops, roks, hiphops u.c.), akadēmiskā mūzika (elektroniskā mūzika u.c.) un citi. Turpmākajā tekstā pievērsīsimies tikai elektroniskajai mūzikai un tās raksturojumam.
Kas tad ir elektroniskā mūzika?
Elektroniskā mūzika (angļu: electronic music) ir mākslas veids (mūzika), kurš pārsvarā tiek veidots elektroniskā ceļā, izmantojot dažādus instrumentus – datoru, elektrisko ģitāru, sintezatoru un citus.
Jau kopš elektroniskās mūzikas pirmsākumiem šī mūzika cilvēkiem saistījās ar rietumu akadēmisko mūziku (tāpēc arī elektroniskā mūzika pieder pie akadēmiskā mūzikas žanra), bet, pateicoties mūzikas tehnoloģiju straujajam pieaugumam (20. gadsimtā cilvēki centās eksperimentēt ar mūzikas instrumentiem, kuriem bija vajadzīga elektrība), 1960. gadu beigās elektroniskā mūzika ieņēma vietu (ienāca) arī populārajā mūzikā. Populāro mūziku var attiecināt gandrīz uz jebkuru mūzikas žanru. Cilvēki bieži vien jauc vārdus “popmūzika”(angļu: pop music) un “populārā mūzika” (angļu: popular music), domājot, ka šie vārdi ir sinonīmi, bet tā patiesībā nemaz nav. Popmūzika ir populārās mūzikas žanrs.
Mūsdienās ir izveidojušies ļoti daudz elektroniskās mūzikas žanri: Breikbīts, Downtempo, Elektro, UK garage (UKG), Hausmūzika, Drum and bass/ Jungle, Tehno, Transs, Psihodēliskais transs/ Goa transs, Chiptune, Ambientā mūzika, Disko, Elektroniskā mākslas mūzika, Elektroniskā deju mūzika, Elektronika, Hardcore/ Hard dance, Industriālā mūzika, Roks/ Pankroks, Nu rave, Oldschool Jungle.
Katrs iepriekš nosauktais žanrs iedalās dažādos mūzikas stilos, tā kā gribētos piebilst, ka elektroniskā mūzika ir ļoti dažāda.
Tāpat kā citos mūzikas stilos un žanros, arī elektroniskajā mūzikā varam sastapt slavenus māksliniekus, kuri ir kļuvuši ievērojami visā pasaulē, pateicoties tieši elektroniskajai mūzikai – duets “Daft Punk”; “Deadmau5” (“Dead Mouse”); mūziķis Sonijs Džons Mūrs (pazīstams ar pseidonīmu “Skrillex”), elektroniskās mūzikas autors un izpildītājs Aphex Twin (Ričards Deivids Džeimss); mūziķis Zedd; mūzikas grupa “Knife Party”; mūzikas grupa “The Glitch Mob”; mūzikas grupa “Kraftwerk”; mūzikas grupa “The Prodigy”; mūzikas grupa “Nero” un citi. Vairāki no šiem māksliniekiem ir uzstājušies arī Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Piemēram, grupa “The Prodigy” Latvijā ir uzstājusies jau vairākas reizes, katru reizi pulcējot ļoti daudz skatītāju.
Pateicoties vairākām Latvijas mūzikas izdevniecībām, ik pa laikam Latvijā tiek organizētas jauno Latvijas mūziķu skates un dažādi koncertdeju vakari, lai panāktu jauno mūziķu paaudzes pievienošanos elektroniskās mūzikas dzīvei ne tikai internetā, bet arī klātienē, lai dalītos priekā un pieredzē, lai iepazītos savā starpā un attīstītu vienotas Latvijas elektroniskās mūzikas tapšanu jeb veidošanos. Katram, kurš piedalās šajās skatēs vai koncertdeju vakaros, tiek dota brīva iespēja sevi parādīt no labās puses, uzstājoties publikas priekšā ar brīvi izvēlētu tehniku – ar datoru, CD vai izmantojot bungu mašīnas un citas elektroniskās mūzikas ierīces.
Pateicoties šiem koncertdeju vakariem un jauno mūziķu skatēm, vairāki elektroniskās mūzikas izpildītāji kļuva atpazīstami visā Latvijā, piemēram, mūziķis Kashuks (īstajā vārdā Kaspars Kubeckis) pat tagad izdod daudz jaunu elektroniskās mūzikas albumu, kurus klausās cilvēki no visas Latvijas; bītmeikeris NiklāvZ (īstajā vārdā Niklāvs Sekačs) pārstāv Latviju dažādos festivālos utt.; mūziķis Oriole (īstajā vārdā Uģis Vālodze) savu mūziku pasniedz ar neviltotu prieku dažādās Latvijas vietās utt.