MUSIC

Ievērojamākie elektroniskās mūzikas mākslinieki (izpildītāji) pasaulē

Kopumā pasaulē ir neskaitāmas mūzikas grupas, neskaitāmi mūziķi, kuri darbojas pavisam dažādos mūzikas žanros, taču turpmākajā tekstā tiks apskatītas ievērojamākās elektroniskās mūzikas grupas un mūziķi.

Vispirms pievērsīsimies elektroniskās mūzikas duetam “Daft Punk”. Šajā duetā darbojas divi franču mūziķi – Gija Manuela de Omemkristo (franču: Guy-Manuel de Homem-Christo) un Tomā Bangaltē (franču: Thomas Bangalter). Gija Manuela ir 42 gadus vecs (dzimis 1974. gada 8. februārī), toties Tomā ir gadu jaunāks – pašreiz viņam ir 41 gads (dzimis 1975. gada 3. janvārī).

Duets guva lielu popularitāti Francijā 20. gadsimta beigās, nedaudz vēlāk ieguva arī plašu atpazīstamību visā Eiropā. Daft Punk uzstājas ar grandioziem un labi izstrādātiem mūzikas šoviem, kuros visi vizuālie efekti ir saistīti ar mūziku. Šis duets visos koncertos un pasākumos uzstājas robota tērpos. Daft Punk ir izdevis arī vairākus mūzikas albumus, piemēram, albums “Homework” (1997), “Human After All”(2005) u.c.

Amerikāņu dīdžejs un elektroniskās mūzikas mūziķis Sonijs Džons Mūrs (angļu: Sonny John Moore), sabiedrībā pazīstams ar pseidonīmu “Skrillex”, ir tikai 28 gadus vecs (dzimis 1988. gada 15. janvārī). Skrillex ir plaši pazīstams visā pasaulē. Arī viņš ir koncertējis neskaitāmās vietās, tajā skaitā arī Latvijā.

Elektroniskās mūzikas autors un izpildītājs Alpex Twin (īstajā vārdā Ričards Deivids Džeimss (angļu: Richard David James)), dzimis Limerikā, Īrijā. Ričards ir 44 gadus vecs (dzimis 1971. gada 23. augustā). Savu mūzikas karjeru viņš aizsāka ar mūzikas producēšanu. Alpex Twin ir izdevis arī vairākus mūzikas albumus, piemēram, albumu “…I Care Because You Do” (1995) “Drukqs” (2001), “Syro” (2014).

Krievu mūziķis Antons Zaslavskis (krievu: Антон Заславский), sabiedrībā pazīstams ar pseidonīmu Zedd, dzimis Saratovā, Krievijā. Pašreiz ir 26 gadus vecs (dzimis 1989. gada 2. septembrī). Zedd ir mūziķis, mūzikas producents un dīdžejs. Galvenokārt viņš nodarbojas ar hausmūziku (elektroniskās mūzikas žanrs).

Mūzikas grupa “Knife Party” tika dibināta Austrālijā 2011. gadā, pateicoties diviem mūziķiem – dziedātājam Rob Swire un basistam Gareth McGrillen. Neskatoties uz to, ka grupa ir salīdzinoši jauna, tā šo dažu gadu laikā ir sasniegusi daudz. Mūzikas grupa “Knife Party” ir izdevusi jau vairākus albumus (pagaidām piecus) – “100% No Modern Talking” (2011), “Rage Valley” (2012), “Haunted House” (2013), “Abandon Ship” (2014), “Trigger Warning” (2015).

Mūzikas grupa “The Glitch Mob” tika dibināta ASV pilsētā Losandželosā 2006. gadā. Grupā tagad darbojas 3 dalībnieki – mūzikas izpildītājs Ooah, mūzikas producents Boreta un ierakstu producents edIT. Grupa savas pastāvēšanas laikā ir izdevusi sekojošus albumus: “More Voltage” (2011), “We Can Make the World Stop” (2011), “Peace of the Indestructible” (2015) u.c.

Vācijas mūzikas grupa “Kraftwerk” (latviešu: “spēkstacija”) tika dibināta 1970. gadā, pateicoties diviem mūziķiem – Ralfam Hūteram un Florianam Šnaideram. Vēlāk grupai pievienojās arī Karls Bartoss un Volfgangs Flūrs, tāpēc grupu “Kraftwerk” sabiedrība pazīst kā kvartetu. Grupa ir izdevusi arī diezgan daudz mūzikas albumus, piemēram, “Radio – Activity” (1975), “The Man Machine” (1978), “Der Katalog” (2005) un citus.

Britu elektroniskā mūzikas grupa “The Prodigy” tika dibināta 1990. gadā, kas līdz mūsdienām ir ieguvusi ļoti lielu popularitāti. Grupā darbojas trīs dalībnieki – Laiems Hovlets, Keits Palmers un Keits Flints. Grupa “The Prodigy” ir izdevusi vairākus albumus – “Experience” (1991), “The Fat Of The Land” (1995) un citus. Kopumā mūzikas grupa  “The Prodigy” savas pastāvēšanas laikā ir pārdevusi vairāk nekā 16 miljonus ierakstu visā pasaulē, kas ir ļoti labs sasniegums elektroniskās mūzikas nozarē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *